POLSKI ABSTRAKCJONISTA ZAINAUGUROWAŁ ŚWIATOWĄ IMPREZĘ EXPO MILANO 2015

0
1856

Magdalena Woźniak

Krzysztof Rapsa (1959 r.)

Mieszka i tworzy w Koszalinie. Jego malarstwo  to świat artystycznych fantazji, różnorakich skojarzeń. W abstrakcjach artysty równie istotną rolę odgrywa kolor jak operowanie światłem i strukturą. We wrześniu 2012r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie nazwano go “poetą koloru”. Wystawa polskiego abstrakcjonisty spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd. O malarstwie Rapsy napisały najpoważniejsze specjalistyczne magazyny i czasopisma, jak Misoolsidae, Culture & Business Jurnal CNB+ARTiN i Tygodnik Kulturalny, a informacje i zdjęcia z otwarcia wystawy pojawiły się w The Korea Herald i The Korea Times. The Art Magazine Misoolsidae zamieścił entuzjastyczne recenzje oceniając, że Rapsa należy do światowej czołówki abstrakcjonistów — „nie pretenduje, on już tam jest”.

Krzysztof Rapsa wystawa na otwarcie EXPO MILANO - Galeria Hernandez
Krzysztof Rapsa wystawa na otwarcie EXPO MILANO – Galeria Hernandez

Artysta otrzymał szereg  nagród  i  wyróżnień m.in. nagrodę Centralnego  Muzeum Morskiego w Gdańsku w Europejskim Konkursie Malarstwa „Barwy morza”, nagrodę  Era -Art na  VI  Międzynarodowym  Biennale  Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni, nagrodę Prezydenta  Miasta Koszalina „Artysta Roku”, w Mediolanie  Gran Prix Publiczności, EXPO MILANO 2015 – Galeria Hernandez. Twórczość  Krzysztofa Rapsy została zaprezentowana w  Teatrze Narodowym w Restauracji Sun & Moon podczas Global Cross Culture Exchange 2015 Poland – Korea w Seulu.

Od  kilku lat trwa jego artystyczna podroż po galeriach świata. W 2014 roku swoją twórczość prezentował w Galerii Samsunga i Galerii Foret w Seulu, w Saman Art Gallery w Rzymie,w Muzeum w Dageu i Muzeum Mosan, w Qatar Fine Arts Society w Doha w Katarze.

Jego twórczość zaprezentowana została w filmie „Na szczęście jest sztuka” zrealizowanym pod patronatem Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obrazy Krzysztofa Rapsy użyte zostały przy realizacji produkcji filmowym i telewizyjnych, m.in. przez telewizję  koreańską TV KBS oraz liczne wydawnictwa.  Jest autorem okładek wydawnictw literackich. Jego prace znajdują się w zbiorach  muzeów, galeriach sztuki współczesnej i kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.