Tak zwany groch z kapustą

0
1759

Czy wiecie, że najbardziej zdrowa woda to taka, która powstaje z rozmrożonego lodu? Wcale nie zachęcamy do roztapiania lodu czy śniegu. Można ją sobie samemu w domu zamrozić w zamrażalniku, a potem powoli rozmrozić. Taka woda nazywa się strukturyzowana i naturalnie występuje w owocach.

***

Czy wiecie, że sok ze świeżych owoców, który chlapniemy sobie na ubranie, łatwo usunąć, przelewając tkaniny wrzątkiem? Zbliża się czas na jagody, truskawki, czereśnie, ech, cudowne są owoce, ale tak łatwo się pobrudzić.

***

Czy wiecie, że sok z buraka wyciskanego w domu powinno się pić dopiero po jakichś dwóch godzinach? Swoją drogą, najlepszy jest z sokiem z marchewki, ale jak trzeba go pić, to po odstaniu.

***

Czy wiecie, że kurkuma jest bardzo zdrową przyprawą i działa antynowotworowo? Aby zadziałała, trzeba dosypać też trochę pieprzu do potrawy. Pamiętać należy, że jest też cudownym barwnikiem do potraw, gdy na przykład chcemy uzyskać inny kolor ryżu.

***

Czy wiecie, że lodówka nie powinna stać w kuchni obok kuchenki? Podobno w takim przypadku zwiększa się pobór prądu.

***

Czy wiecie, że koty, a raczej ich mruczenie, leczy? Ostatnio wiele się słyszy, że wibracje o wyższych częstotliwościach działają terapeutycznie w przewlekłych chorobach kości, czyli leczą osteoporozę.

***

Czy wiecie, że światło niebieskie jest szkodliwe dla oczu? Aby zapobiec szkodliwości, należy do pracy przy komputerze zakładać okulary z powłoką. Niebieskie światło atakuje nas codziennie z ekranu komputera, komórki i tabletu.

***

Czy wiecie, że ołówek nosi niesłusznie swoją nazwę? Wskazywałaby na zawartość ołowiu, a ten już od dawna jest zastępowany grafitem. Nazwa „grafitnik” byłaby chyba nie do przyjęcia, więc tak pozostało.

***

Czy wiecie, że cytryna jest naturalnym produktem zwalczającym komórki rakowe? Ponoć jest dziesięć tysięcy razy silniejsza niż chemioterapia. Wierzymy lub nie, ale warto spróbować na sobie, zanim zachorujemy. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Cytrynę należy umyć i zamrozić – taką zamrożoną ucieramy na tarce i posypujemy nią potrawy. Smacznego i zdrowego za jednym zamachem!

***

Czy wiecie, że rajdowcy ubierają się w kilka warstw odzieży i jadą z włączonym na maksa ogrzewaniem? To po to, aby silnik się szybciej chłodził.

***

Czy wiecie, że nie doceniamy najczęściej osób, które mamy na wyciągnięcie ręki? Janusz Lewandowski nazwał to syndromem sąsiada.

***

Czy wiecie, że niektóre starsze osoby są nudne nie dlatego, że osiągnęły już sędziwy wiek? Leszek Mellibruda twierdzi, że one zawsze były nudne i nic się w nich nie zmieniło.

***

Czy wiecie, że diamenty i inne kamienie szlachetne są najlepszą lokatą i sposobem na podróżowanie ze swoim majątkiem? Rzeczywiście, taki kamień można oprawić i nosić na palcu w pięknym pierścionku, podróżować, czując się bezpiecznie – nie pozostawiamy w domu niczego, o co mogłybyśmy się martwić.

***

Czy wiecie, że każdą zmianę stereotypu zaczynamy od siebie? Tak twierdzi wiele osób, które wypróbowały to na sobie i teraz widzą, jak im się zmieniło życie.

***

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.