Fundusz pożyczkowy

Najlepsze i najszybsze rozwiązanie problemu braku finansowania pomysłu na biznes

0
1963

Fundusz pożyczkowy to najlepsze i najszybsze rozwiązanie problemu braku finansowania pomysłu na biznes-mówi pani Agnieszka Idzik, która ponad 3 lata temu zdecydowała się na swoje nowe życie na własny rachunek.

Prowadzi pani „Studio Pantera” na Warszawskim Ursynowie. Urządzenia Vacum i studio paznokci. Skąd pomysł na taki biznes?

Kiedyś korzystałam z urządzeń Vacum w innym gabinecie, potrzebowałam odnowy swojego organizmu poprzez ćwiczenia w przyśpieszonym tempie. Tak mnie to wciągnęło i zainspirowało, że postanowiłam sama otworzyć podobne studio.

Co taki rodzaj ćwiczeń powoduje w organizmie?

Zdecydowanie poprawia sylwetkę, pozbawia cellulitu i poprawia samopoczucie. Takie pół godziny potrafi zastąpić dietę i mozolne ćwiczenia na siłowni.

A skąd finansowanie? Uruchomiła pani swoje oszczędności?

Szukałam dofinansowania w różnych instytucjach, począwszy od funduszy unijnych, ale wtedy nie spełniałam wymogów, albo nie był ogłoszony odpowiedni dla mnie Konkurs na udzielane dotacje. Wtedy przekierowano mnie do Mazowieckiego Funduszu Pożyczkowego. Fundusz pożyczkowy to najlepsze i najszybsze rozwiązanie problemu braku finansowania pomysłu na biznes.

Jak wyglądała procedura przyznania pożyczki?

To bardzo wygodna forma, procedura jest faktycznie uproszczona. Wniosek wypełniłam sama, przy pomocy i według wskazówek pracowników Funduszu Pożyczkowego. Najważniejszy jest pomysł i biznes plan. Trzeba wiedzieć, czego się chce i wierzyć w swój sukces. Istotne  skalkulowanie kosztów i zaplanowanie dochodów aby faktycznie można było spłacać raty terminowo. Bardzo przydatny jest okres karencji, w moim przypadku pół roczny, który pozwala na rozruch firmy.

Czy Fundusz żądał od Pani zabezpieczenia pożyczki?

Tak, to było poręczenie mojej rodziny, mojej mamy. Zostało mi jeszcze jakieś półtora roku do całkowitej spłaty pożyczki. Ja nie poprzestaję na urządzeniach Vacum, ciągle się rozwijam. Skończyłam kursy i zajmuję się również manicure. Pracuję na swoje konto i to mi sprawia największą przyjemność. Staram się nie popełniać błędów, obserwuję konkurencję i wyciągam wnioski z ich błędów. Ja nie mogę ich popełniać, bo mam do spłaty pożyczkę, którą zabezpieczała moja rodzina, to taka motywacja dodatkowa do działania.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.