Philipiak Polska

Dziękujemy - Fundacja Miss po 50ce.

0
3223

Firma Philipiak Polska była mi znana od dawna. Wiedziałam, że jest to dystrybutor włoskiego producenta ekskluzywnych naczyń do gotowania na parze, a także jednej z największych firm sprzedaży bezpośredniej w Europie istniejącej 50 lat, zatrudniającej ok. tysiąca osób, posiadającej  2,5 miliona zadowolonych klientów.

Jednak nie przypuszczałam, że będę miała okazję bliżej poznać nie tylko bogatą ofertę handlową jaką mają do zaoferowania, ale również  politykę i misję społeczną Philipiaka, którą kreują wspaniali, otwarci ludzie. A jak wiadomo ludzie -tak z socjologicznego punktu widzenia-to największy kapitał w każdej grupie społecznej, przedsiębiorstwie.

Ale od początku…

dzien kucharz rosja_1-philipiakOd maja 2014 roku bardzo zaangażowana w projekt Katarzyny Czajka o prowokacyjnej nazwie „Miss po 50-ce”, mający na celu aktywizację społeczną i zawodową kobiet po 50-tym roku życia postanowiłam zarazić firmę Philipiak pomysłem zaangażowania się w działania na rzecz kobiet w wieku dojrzałym, które są wykluczane społecznie i zawodowo.

Konkurs „Miss po 50-ce” miał pokazać jakie wspaniałe są kobiety w tym wieku, jak wielki potencjał reprezentują w różnych dziedzinach, jakie są nowoczesne i aktywne oraz jak konieczne jest ich wspieranie i łamanie utartych przez lata stereotypów.

danie jednogarnkowe chlopskie_philipiakOczywiście, aby cokolwiek zrobić potrzebne są środki finansowe i o sponsoring tych szczytnych działań postanowiłyśmy wystąpić do Philipiaka.

Udając się na spotkanie zapoznałam się z działalnością społeczną firmy Philipiak – zaangażowaniem w ważne społeczne akcje, ogromną pomocą finansową jaką otaczają od wielu, wielu lat Klinikę Onkologii CZD zrozumiałam – Philipiak po prostu pomaga!

I faktycznie dane mi było się o tym wkrótce przekonać osobiście, bo projekt „Miss po 50-ce” zdobył zainteresowanie kadry menedżerskiej i  zarządu.

Przystąpieniem do projektu firma Philipiak pokazała jak bardzo rozumie społeczne problemy i jak chce zmieniać rzeczywistość na lepszą.

wielowarstwowe dno_1-philipiakZ resztą ujęła mnie bardzo atmosfera i  kultura organizacyjna firmy. Otwartość, serdeczność i duża empatia – takie było moje kolejne wrażenie, a potem było lepiej i lepiej!

Po za tym szybko znaleźliśmy też wspólny mianownik kolejnego działania, a mianowicie coś co firma Philipiak czyni od początku swojej działalności – zdrowe gotowanie, zdrowe odżywianie. To sprawa naczelna w misji firmy, która propaguje odpowiednie nawyki żywienia. A więc jedzmy ekologicznie, gotujmy w naczyniach z najwyższej jakości stali  i tym samym omijajmy choroby.

Naczynia umożliwiają zastosowanie rozmaitych metod gotowania, z których wszystkie koncentrują się na zachowaniu naturalnych składników odżywczych potraw, przez co przygotowywane dania są lekkie, organiczne i zdrowe.

Finalistki konkursu „Miss po 50-ce” mogły się przekonać osobiście co znaczą naczynia Philipiaka w praktyce. Nie dość, że zdrowo to szybko i jeszcze z minimalnym udziałem „pani domu” . Piętrowe gotowanie i posiłek z dwóch dań gotowy w 20 minut. Prawie czary mary! I cenny czas zaoszczędzony na gotowaniu można spożytkować w inny sposób. Jednym słowem rewelacja! Po jednej z prezentacji zrozumiałam też dlaczego naczynia Philipiaka to nie garnki.

patelnia groszkowa grilowanie_2-mb-philipiakMogłam je obejrzeć z bliska, dotknąć i podziwiać bo faktycznie ich ekspozycja robi duże wrażenie. Lśniące, eleganckie ujmują nowoczesnym designem.

Są jak dzieło sztuki, ba …są dziełem sztuki !

Poza tym te niezwykłe produkty mają bezpośrednią gwarancję producenta przez okres 25 lat. To też mówi samo za siebie. Są po prostu niezniszczalne.

Warto jeszcze podkreślić, że firma Philipiak jest również zaangażowana w działania, które mają na celu uwiarygodnianie bezpieczeństwa i uczciwości metod sprzedaży bezpośredniej, która w ostatnich latach została nadszarpnięta przez nieuczciwych sprzedawców z firm konkurencyjnych.

Reasumując – nabywając wyjątkowe naczynia Philipiaka bezpiecznie inwestujesz na lata w coś bezcennego – w siebie i swoje zdrowie!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.