Skarb ukryty na Mazurach – Agroturystyka pod dziką gruszą

Prusinowo 31b www.agroturystykaprusinowo.eu

0
2332

Powiedz mi, jak wyobrażasz sobie Mazury? Dziewicze zielone tereny, gęste lasy, krystalicznie czyste jeziora idealne zarówno dla żeglarzy, jak i dla wędkarzy. Zielone ukwiecone łąki rozpościerające się w dolinach i na łagodnych wzgórzach. Poranne pianie kogutów słyszane gdzieś daleko za zamglonym horyzontem, krzyk żurawi wcześnie rano. Krowy i konie pasące się na bezkresnych łąkach. Bociany latające tuż nad głowami.

PodGrusza_72

 

 

Czy uważasz, że nadal jest możliwe, aby znaleźć takie miejsce? Zjeść pyszne, prawdziwe swojskie jedzenie serwowane w mazurskim domu, nie przepłacając za nie? Delektować się swojskimi wędlinami, pasztetem, serem, chlebem własnoręcznie wyrabianymi w tym samym domu? Pić świeże mleko i jeść jaja „od szczęśliwych kur”?

PodGrusza_69Czy trafiłeś kiedyś do pensjonatu agroturystycznego, który nie spełnił Twoich oczekiwań? Mi zdarzyło się to wielokrotnie. Ale teraz mogę powiedzieć, że w końcu znalazłem idylliczne miejsce, które jest dokładnie takie, jakie powinno być. O małej wiosce Prusinowo, przycupniętej w otulinie Puszczy Piskiej w sercu leśnej krainy, mało kto słyszał. W te okolice zapędzali się najwyżej grzybiarze, czasem jacyś zbłąkani turyści czy kajakarze płynący Krutynią. Wszystko, o czym marzymy, myśląc o agroturystyce na Mazurach, jest tutaj: cztery hektary dziewiczych łąk, stary las sosnowy i młody zagajnik. Tu powietrze pachnie inaczej. No i tyko tutaj, jadąc leśną drogą, można spotkać łosia. Pasja i marzenia o miejscu, gdzie można uciec od zgiełku miasta, rutyny życia i pośpiechu sprawiły, że powstało to siedlisko. Nowy dom w mazurskim stylu blisko natury i zwyczajnego szczęścia. Styl wiejski, jednak wysmakowany w każdym szczególe. Przytulny i nowoczesny zarazem. Ogromny salon z kominkiem, gdzie możesz odpocząć na miękkich kanapach, delektować się ciszą, od której huczy w uszach, napawać się widokiem zachodu słońca przez ogromne okno lub obserwować łąki, gdy toną we mgłach, podglądać sarny podchodzące pod dom i lisy, i zające. Nie może być inaczej, skoro siedlisko leży z daleka od innych zabudowań, otoczone lasem. Takie widoki przywołują w pamięci poezję Gałczyńskiego, który mieszkał w pobliskiej leśniczówce i wychwalał piękno tych terenów.

PodGrusza_65Będziesz w samym środku regionu Wielkich Jezior Mazurskich. W pobliżu wszystkich głównych atrakcji, jak Mikołajki, Ruciane Nida, Mrągowo, a jednocześnie z dala od miejskiego zgiełku, poza hałaśliwymi szlakami turystycznymi, w strefie ciszy. To idealne miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu lub błogie lenistwo w otoczeniu pięknej natury. W pobliskim jeziorze z zapałem można łowić ryby. Bo czy może być lepsze zakończenie dnia na Mazurach, niż własnoręcznie złapany lin, przyrządzony w śmietanie i podany na kolację? Nie może.

PodGrusza_26Właśnie dlatego gospodarze chcieliby podzielić się z innymi tą ciszą, spokojem, przyrodą, a kiedy raz odwiedzicie to miejsce zapragniecie wracać…

AGROTURYSTYKA POD DZIKĄ GRUSZĄ Prusinowo 31b

www.agroturystykaprusinowo.eu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.